Son dönemlerde saç dökülmesi denilince insanların birbirlerine önerdiği mavi serum bileşeninin faydalarını sizler için araştırdık. Saç dökülmesi genetik, dış etkenler, hastalık vb. durumlardan dolayı çoğu insanın karşılaştığı bir sağlık problemidir. Saçımız görüntümüzü tamamlayan önemli bir etkendir. Dökülmesi ise insanları psikolojik olarak olumsuz etkilemektedir. Mavi serum ise bu dökülmeye çözüm olarak üretilmektedir. Mavi serumun içeriği bitkiseldir. Bu sebeple içeriğindeki bileşenleri temin ettiğiniz taktirde siz de hazırlayabilirsiniz. Ancak bileşenleri doğru oranda eklemek ve fermantasyonunu doğru yapmak zor olabileceği için piyasa da bulunan güvenilir birçok mavi serum markaları tercihiniz olabilir. Mavi serumun faydalarına değinecek olursak; düzenli kullandığınız taktirde saç dökülmeniz fark edilir oranda duracaktır. Ayrıca içerdiği bileşenlerle saçlarınızı besler daha hızlı ve daha sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Kısa sürede yeni saç oluşumunu sağlayarak mevcut olan saçlarında gürleşmesine yardımcı olur. Saçınızın canlı ve parlak görünmesine de yardımcı olur?

Serumlar genel olarak 50 ml olarak üretilmektedir. Ayrıca yanında uygulamayı kolaylaştırmak ve mavi serumun etkisini artırmak için kullanılan dermatolog hediyeli ürünleri de tercih edebilirsiniz. Markaların mağazaya ve online alışverişe özel indirimlerinden de elde edebileceğiniz mavi serumları uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Mavi Serumu Uygulama Önerileri

Piyasada yer alan mavi serum markaları hangisini satın alacağınıza karar vermek konusunda kafanızı karıştırabilir. En iyi markayı tercih ettikten sonra standart kullanım talimatını mutlaka uygulamalısınız. Ancak bu uygulama talimatına ek olarak bizim de birkaç önerimiz olacak. Günde 2 yıkama 1 uygulama yöntemi ile saçınıza serumu uygulayabilirsiniz. Bu uygulamada saçınızı yıkadıktan sonra mavi serumu uygulayıp daha sonra tekrar yıkamanız gerekmektedir. Mavi Serumu kullandığınız süre boyunca saçınızı olduğunca kısa kullanmaya çalışın.