Mavi Serumu Neden Kullanmalıyız?

Mavi serum saç köklerini canlandırır ve saç dökülmesini önlemesiyle bilinir. Mavi serum saç köklerini içerdiği bitki özleri, vitaminler ve bitkisel yağlar ile saç köklerini besler olan saçların kalınlaşmasına neden olurken sadece kökü bulunan ve uzamayan saçları da tekrar çıkarır. Mavi serum kullanımı oldukça kolaydır saçlarınıza veya saç çıkmayan bölgelere uygulayın, saç dökülmesine düzenli kullanımda gözle görülür şekilde etki eder. Eğer saç dökülmeniz başladıysa ve buna dur demek istiyorsanız mavi serumu siz de kullanmalısınız. Veya saçlarınız dökülmüşse ve saçınızda kellik oluşmuşsa saçınızın olmadığı veya olan saçlarınızı da kaybetmemek için mavi serumu kullanabilirsiniz. Bir diğer özelliği ise yıpranmış saçları tekrar canlandırmasıdır. Mavi serum satın alan kişilerin de beğenisini toplayarak tavsiye edilen bir üründür. 

Mavi Serum Kullanımında Derma Roller

Mavi serumun saç köklerine ve gözeneklere nüfuz etmesi etkisini artıracaktır. Saç kökleri olan bir deride mavi serum köklere inebilir fakat gözeneklerin kapalı olduğu düz bir derinin içerisine serumu nüfuz ettirmek zordur. Bu durumda devreye derma roller giriyor. Deride gözenekler açar ve bu gözenekler çok incedir. Bu sayede saç oluşumuna destek verir. Üstelik derma roller sadece kafa derisi değil yüze uygulanan ürünlerin de etkisini artırmak için kullanılır. Aynı şekilde saç derinizi onaran ürünleri de derma rollerden sonra uygulayabilirsiniz. Derma rollerin bir çok ölçüsü bulunur peki bunlardan hangisi saç derimiz için uygun. Mavi serum kullanımı ile birlikte 0,50 mm derma roller kullanılır. Saç derisi için en uygun derma roller 0,50 mm olanıdır. Derma roller içerisinde bulundurduğu kılcal iğneler ile saç derisinde mikro delikler açıyor bu sayede de serum deriye tam anlamıyla işleyebiliyor. 

Mavi Serum Alırken Orijinalliğe Dikkat Edilmeli

Mavi serum kullanımı oldukça faydalı fakat satın alınırken ürünün orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Uygun fiyat arayışına girerek sahte mavi serumlardan kaçınmalısınız. Mavi serumu satın alırken sertifikalı ve onaylı ürünleri kullanmalısınız. Saç çıkarmamanın yanında halihazırda bulunan sağlam saçlarınıza da zarar verebilir. Sertifikasız ve onaysız olan ürünler ciddi yan etkilere de neden olabilir.