Saç dökülmesi sorununa karşı yıllardır çözüm üretilmeye çalışılıyor. Saçların dökülmesi sonucu ortaya çıkan kellik, insanların sosyal yaşamlarında daha çekingen hareket etmesine neden olduğundan birtakım psikolojik problemleri de meydana getirebiliyor. Bu nedenle saç dökülmesine karşı etkin çözüm üreten ürünlere yönelmek epey önemli. Bazı ürünlerin kullanımı sonrasında saç dökülmesi dururken, yerine çıkan saçların daha gür şekilde oluştuğu gözlemleniyor. Bu doğrultuda Mavi Serum adı verilen mucizevi ürünü kullanmak doğru karar olabilir. Orjinal Mavi serum saç için kullandığında olumlu sonuçları beraberinde getiriyor.

Mavi Serum Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Bitkisel ve doğal özlü ürünlere olan rağbet oldukça fazla. İnsan sağlığını doğrudan ilgilendiren bu ürünler, saç dökülmesi gibi problemler karşısında verimli olabiliyor. Kellik sorununu kökünden çözmek isteyenlerin genellikle mavi serum ürününe yöneldiği görülüyor. Peki bu ürün gerçekten işe yarıyor mu?

Mavi serum, içinde bulundurduğu çeşitli materyal ve vitamin takviyeleri sayesinde güçlü bir formülü ortaya çıkarıyor. Keratin maddesinin saç onarımında büyük faydası var. Saçların doğru bir şekilde beslenmesi, sonrasında gür bir şekilde çıkmaya başlaması aslında keratin maddesinin etkileridir. Mavi serumda keratinin yanı sıra, çentiyan kökünün ve atkuyruğu bitkisinin özleri yer alıyor. Her iki doğal özün saç köklerinin büyümesinde teşvik edici rolleri bulunuyor. Dolayısıyla mavi serum saç için önemli bir avantaj sağlıyor.

Mavi serum veya mavi su ürününün birçok Türk ünlü tarafından reklamının yapıldığı görülmektedir. Bu ürün Amerika ve Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılmaktaydı; Türk girişimcilerin katkısı ile mavi serumun ülkemizde satışa sunulması mümkün oldu.

Mavi Serum Evde Yapılabilir Mi?

Mavi serumun temelleri İsveç’teki laboratuvarlarda atılmıştır. Orijinal ürünün içinde keratin, çentiyan kökü vb. materyallerin bulunduğu biliyoruz. Ancak bu maddeler rastgele bir şekilde karışıma dahil edilmiyor. Orijinal ürünün yüksek etki göstermesinin nedeni içinde bulunan gizli formülüdür. Bu nedenle mavi serum saç için evde yapılması pek mantıklı değil. Üstelik karışım hazırlandıktan sonra uzun bir sürenin geçmesi gerekiyor. Oda sıcaklığında ve güneş almayan karanlık bir ortamda karışımının muhafaza edilmesi önemli. Üç dört aylık süre sonunda evde yapılan serumu kullanmaya başlayabileceksiniz. Bu yüzden orijinal mavi serumun alınarak kullanılmaya başlanması daha doğru olacaktır.