Mavi Serum Nasıl Kullanılır? Yapılan Yanlışlar Neler?

Saç dökülmeleri ve kellik problemlerinden kurtulmak isteyen kişilerin ilk başvurdukları ürünlerin başında mavi serum geliyor. Bugüne kadar milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu karışım saçların daha gür çıkmasını ve köklerin sağlamlaşarak dökülme problemlerinin ortadan kalkmasını sağlıyor. Tabi ki bu ürünün olumlu etkileri doğru bir kullanım ile söz konusu olmakta. 

Mavi serumu almadan önce mavi serum nasıl kullanılır sorusunun yanıtını öğrenmeniz gerekli. Eğer kullanım talimatlarında belirtilen şekilde kullanacak bir disipline sahip değilseniz ya da iş hayatını buna engel oluyorsa farklı bir çözüm yolu aramayı düşünebilirsiniz. 

Mavi serum günde 2 defa kullanılan bir üründür. Temiz ve nemli bir saça uygulanması gereklidir. Bu sebeple de saçınızı ilk etapta yıkamanız ve belirli oranda kurutmanız gerekli olacaktır. Sonrasında serumun uygulaması saç derisine masaj ile gerçekleştirilir. Belirlenen ölçekte masaj ile saç derisine uygulanan bu serum 3-4 saat saçta kalmalıdır. Sonrasında yıkanır ve saçtan tamamen uzaklaştırılır. Her gün bu uygulamayı gerçekleştiren kişiler son derece olumlu sonuçlar alacaklardır.

Mavi Serum Kullanılırken Yapılan Hatalar Neler?

İnsanların sürekli olarak mavi serum nasıl kullanılır sorusunun yanıtını aramasının sebebi kullanım aşamasında yapılan hatalardır. Mavi serum kullanımı yanlış olduğunda istenen etkileri gösteremez. Bunun yanında bazı yan etkilerin gözlemlenmesi de söz konusu olmaktadır. Bu sebeple birçok kişinin düştüğü yanlışlara düşülmemesi çok önemlidir. 

İnsanlar kellik problemlerinin ortadan kalkması ve olabildiğince gür saçların ortaya çıkması için önerilen kullanım miktarının üzerinde mavi serum kullanırlar. Günde 2 defadan daha fazla kullanım ya da 2 defa kullanımda yüksek miktarda mavi serum kullanımı süreci olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Etkilerinin daha üst seviyede olması için gerçekleştirilen bu işlemler tüm olumsuzlukların bir anda karşınıza çıkmasına sebep olabilir. 

Mavi Serum Kullanımı Kişiden Kişiye Değişir mi?

İnsanlar mavi serum nasıl kullanılır sorusunun yanıtını öğrenirken kendi saç miktarlarına göre kullanım dozajını değiştirirler. Ancak bu ürün saçlara değil, saç diplerine müdahale eden ve bu şekilde etkilerini gösteren bir üründür. Bu sebeple de saç miktarından bağımsız olarak herkesin aynı miktarda bu ürünü kullanması çok daha doğru bir karar olacaktır.