Mavi Serum Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mavi Serum son yıllarda saç dökülmesi derdine deva arayan kişiler tarafından kullanılan bitkisel bir karışımdır. Bu karışımı kendiniz bileşenlerini bitkisel ürün satışı yapan aktarlardan alıp yapabileceğiniz gibi hazır üretilen mavi serumlardan da edinebilirsiniz?

Peki nedir bu mavi serum? Neden birdenbire bu kadar ilgi görmeye başladı? Mavi serum işe yarar mı? Birçok ünlü sanatçı ve oyuncunun reklamını yapması, öncesi sonrası fotoğrafları ve piyasada ulaşılabilir olması ile dikkat çeken bu ürün saç ektirmek istemeyen, bu maliyete katlanmayı tercih etmeyen ya da saç ektirme evresine gelmeden bu dökülmeyi durdurmak isteyenlerin favori ürünü haline geldi. Daha çok erkek kullanıcıların tercih ettiği bu ürün kadın kullanıcılar tarafından da satı alınmaktadır. Erkeklerde yapı olarak saç dökülmesi daha sık görülmektedir. Ancak kadınlarda da hava kirliliği, doğum sonrası hormonal değişik ya da genetiksel olarak erkek tipi saç dökülmesi sorunları görünebilir. Bu tür durumlarda eğer sürecin henüz başındaysanız mavi serum kullanarak dökülmeyi azaltabilirsiniz.

Mavi Serum Nasıl Kullanılır?

Mavi serumu kullanım şekliniz bir nevi mavi serum işe yarar mı? Sorunuzun nasıl yarayacağı ile ilgili yanıtıdır diyebiliriz.

Mavi Serumu kullanmadan önce saçlarınızı yıkamalısınız. Saçınızı şampuandan iyice arındırarak tam durulandığından emin olmalısınız ve ardından mutlaka kurulayın. Saçlarınız uygulama için hazır. Elinizdeki mavi serumun kapağının kapalı olduğundan emin olduktan sonra 15 saniye boyunca iyice çalkalayınız. Daha sonra serumun baş kısmındaki damlalığın içerisine bir miktar çözeltiden alın ve uygulama yapacağınız yere damlatın. Uygulama yapacağınız alana doğru sonuç elde edebilmek için en az 4-5 en fazla 9-10 damla damlatmalısınız. Son olarak da damlattığınız serum içeriğini saç diplerine iyice yedirmelisiniz. Bileşenin daha iyi nüfuz edebilmesi için masaj yaparak yedirmenizi öneririz. 

Mavi Serum İşe Yarar Mı?

Mavi serum işe yarar mı? sorusunu uzmanlarına ve kullanıcılarına sizle için sorduk. Uzmanlar mavi serumun belirtildiği gibi kullanıldığı ve düzenli kullanım sağlandığı taktirde kullanıcılarında %90 oranında başarı elde edebileceklerini belirtmektedirler. Kullandığınız mavi serumun işe yaraması için ürün içeriğinin de doğru bileşenlerden oluşması gerekmektedir. Ayrıca mavi serumu dermaroller yardımı ile uyguladığınız taktirde de saç dipleriniz daha hızlı uyarılacağı için bileşenin etkisi artacaktır.