Mavi serum, saçları derinlemesine besleyerek yeni saçların çıkmasına olanak sağlayan bir serumdur. İçeriğinde bulunan bitkisel özler sayesinde serum kullanımından bir süre sonra saçlarda uzama ve saçların seyrek olduğu kısımlarda sıkılaşma öngörülmektedir. Peki, son zamanların en çok konuşulan ürünü mavi serum gerçekten işe yarıyor mu ? Mavi serum gibi bakım ürünleri saçı dışarıdan derinlemesine besleyen ve içerisinde saça faydalı bitkisel özler barındıran serumlardır. Fakat bazı yerlerde bu gibi ürünlerin sahte formları da satıcılara sunulabilmektedir. Bunun önüne geçilmesi için mavi serum alımından önce dikkatli bir şekilde araştırma yapılmalı ve içerik listesi görüntülenemeyen ürünler satın alınmamalıdır. Nitekim oldukça hassas olan saç derisi, yanlış ürünler kullanıldığında çeşitli deri hastalıkları ile karşımıza çıkabilmektedir.

Mavi Serum Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Mavi serum gerçekten işe yarıyor mu? Mavi serum, saç köklerini besleyerek yeni saçlar çıkmasını ve bu saçların da sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayan bir bakım ürünüdür. Saç, kan ile beslenmektedir. Bu noktada bireylerin kan değerlerinin düşük olması (demir, B12, D vitamini) saç dökülmesine neden olabilmektedir. Saç dökülmesi sürecinden geçen bireyler en önce saç dökülmesinin neden kaynaklandığı konusunda doktora görünmelidir. Doktorun yapacağı çeşitli testler ve tespitler sonucunda bir sonuca varılacaktır.

Saç dökülmesi genetik olduğu gibi çeşitli hastalıklardan, kullanılan ilaçlardan ve kansızlıklardan da kaynaklanabilmektedir. Bu noktada tespit edilen saç dökülmesi üzerine tedavi süreci başlatılmalıdır. Saçı hem içerden hem de mavi serum gibi bitkisel ürünlerle dışarıdan beslemek oldukça faydalı olacaktır. Mavi serumun içeriği faydalı olmakla birlikte ürünü kullanmadan önce içeriğinde yer alan bir ürüne karşı alerjinizin olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Mavi Serumun Faydaları Nelerdir?

Orjinal Mavi serum gerçekten işe yarıyor mu? Mavi serum, saç köklerini güçlendirerek seyrek bölgelerde yeni saçların çıkmasını vadeden bir üründür. Saç dökülmesine neden olan asıl faktör tespit edilip saç hem içeriden hem de mavi serum gibi bitkisel ürünlerle dışarıdan beslendiğinde saçta hızlı bir şekilde gözle görülür değişimler yaşanacaktır. Bu noktada satın alınacak olan mavi serumun kalitesi ve içeriği konusunda dikkatli olmak gerekmektedir.